אנחנו בבית הספר למוסיקה של הקריה האקדמית אונו מאמינים שמוסיקה היא מקצוע לחיים, מקצוע שהבסיס לו הוא כשרון ותשוקה למוסיקה, אך כמו כל מקצוע, את המיומנויות הדרושות לו, את הכלים הנחוצים כדי להפוך את הכישרון והתשוקה למקצוע, צריך, וניתן, ללמוד.

מתוך תפיסת עולם זו יצרנו בבית הספר למוסיקה, תכנית לימודים ייחודית לתואר ראשון במוסיקה רב תחומית, המשלבת את מקצועות הליבה הקונבנציונאליים של המוסיקה, יחד עם נושאים עכשוויים, וביניהם מקצועות טכנולוגיים כגון סאונד, הפקה ואולפן ביתי.

השילוב של מקצועות הליבה במוסיקה עם נושאים חדשים, שקורים כאן ועכשיו בתעשיית המוסיקה, הוא הכרחי לטעמינו, על מנת להכשיר את הבוגרים שלנו בכלל המיומנויות הנדרשות כיום במוסיקה, ולא רק בהיבט הביצועי, כך אנו מוודאים שבוגרינו שולטים ב"ארגז כלים" מגוון ועדכני, מה שיאפשר להם גם להתפרנס בכבוד.

אותה תפיסת עולם הובילה אותנו לאחרונה לשיתוף פעולה חדש עם תיכון אורט סינגאלובסקי תל-אביב, שחרט על דגלו להכשיר תלמידים למצוינות בטכנולוגיה ומדעים. באורט סינגאלובסקי תל-אביב זיהינו פוטנציאל לשיתוף פעולה אקדמי שיוביל את התלמידים במגמת המוסיקה החדשה בתיכון, למצוינות הן בתחומי הליבה של המוסיקה והן בהיבט הטכנולוגי של המוסיקה. אנחנו מאמינים מאד ששיתוף פעולה זה יצליח ושנוכל להעביר לתלמידי התיכון של היום שמוסיקה היא אכן מקצוע לחיים ולא רק "תחביב".

מגמת המוסיקה החדשה באורט סינגאלובסקי בשיתוף עם בית הספר למוסיקה של הקריה האקדמית אונו עתידה להיפתח בשנת הלימודים הקרובה עם כ 15-20 תלמידי כיתה י' ,מהם יורכבו שלושה הרכבי נגינה ייצוגיים: קלאסי, ג'אז ומוסיקת עולם.

בכדי להעמיק ולהטמיע את הגישה שלנו הוחלט לשלב שני מורים מצוות בית הספר למוסיקה של הקריה האקדמית אונו: ביל צור- מרצה לסאונד ואולפן ביתי, ויואל בן-שמחון- מרצה לנגינה בהרכבים, ושני מורים מתוך צוות תיכון אורט סינגאלובסקי: חגית דב- רכזת המגמה ומרצה לתיאוריה במוסיקה, ומיכל ורד- מרצה לתולדות המוסיקה.

מגמת המוסיקה באורט תכשיר בוגרים שהם מוסיקאים בקיאים בתחום הביצועי תאורטי של המוסיקה וגם בצד הטכנולוגי, אשר יפתח בפניהם אפשרות חדשה של הקמה ותפעול אולפן ביתי. בצורה זו יוכלו התלמידים להפיק לעצמם את המוסיקה שהם כותבים, ובמקביל להיות אנשי סאונד הבקיאים ברזי אולפני הקלטות וגם בעלי השכלה מוסיקלית רחבה.

במהלך שגרת הלימודים בביה"ס, נוכחות תלמידי מגמת המוסיקה תהיה מורגשת באירועים ובטקסים בית-ספריים, גם כמבצעים וגם כאחראים על הגברה, על תאורה, ובשיתוף מגמת תקשורת – גם על הקלטת האירועים. הנהלת אורט תשלב שירים מקוריים של תלמידי המגמה בצלצולי ביה"ס, בהמנון בית הספר ובאירועים וטקסים בית-ספריים. תלמידי מגמת המוסיקה באורט יזכו לנוכחות מוגברת בקהילה שתכלול:  הופעות לציבור, עזרה בהגברה באירועים שכונתיים ועירוניים, מתן  שעות מחויבות חברתית במועדוני קשישים, גני ילדים, בתי ספר יסודיים ומרכזים של אוכלוסיות מיוחדות בפעילויות מוסיקליות שונות.

ההרשמה למגמה בעיצומה ותסתיים באמצע חודש ספטמבר.

Recent Posts
צרו איתנו קשר

לכל שאלה אנחנו כאן. רק אל תשכחו לציין כתובת מייל וטלפון כדי שנוכל לחזור אליכם. תודה!

Start typing and press Enter to search